OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.12. 2019

Parafia Rzymskokatolicka św. Michała Archanioła w Sobinie

II niedziela po Bożym Narodzeniu 05.01.2020

1. Dziś o godz. 15.00 Spotkanie Opłatkowo – Kolędowe w świetlicy w Sobinie . Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2 . Jutro przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Wspominając pokłon Jezusowy oddany przez mędrców ze Wschodu podczas Mszy świętych poświęcimy pakiety przysłane przez polskich misjonarzy zawierające  kredę i kadzidło i węgielek do okadzenia domu z modlitwą i instrukcja obsługi, które po Mszy świętej będzie można zabrać do swoich domów. Ofiary złożone dzisiaj na tacę i za pakiety – zgodnie z decyzją Biskupa Legnickiego – przeznaczone zostaną w całości na cele misyjne.

1. We wtorek rozpoczyna się wizyta duszpasterska w N.W.Lubińskiej.

1. Podczas kolędy Msze święte w dni powszednie będą sprawowane o godz. 15:00, ale tylko w tej miejscowości, gdzie będzie w tym dniu jest wizyta duszpasterska.

1. Wodę święconą na kolędę, którą tradycyjnie stawiamy na stole obok krzyżyka i świec można nabrać z kranika naczyń, które znajdują się przy ambonie w kościele w Sobinie oraz w Jędrzychowie i N.W.Lub.

1. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy świętej wspólnie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. O godz. 16.00 w N.W.Lubińskiej w świetlicy spotkanie opłatkowo – kolędowe.

1. IV Piesza Pielgrzymka Pracowników Polskiej Miedzi do Grodowca w sobotę, 11 stycznia br. przejdzie dwoma trasami z Lubina do Grodowca oraz z Jaczewa do Grodowca. Zbiórka i wyjście pielgrzymów z kościoła św. Jana Bosko w Lubinie oraz z kościoła św. Szymona i Judy Tadeusza w w Jaczewie w najbliższą sobotę o godz. 8:00. Rejestracja pielgrzymów na stronie internetowej www.parafiajaczow.pl. albo pod numerami tel. na plakacie. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej organizatora. Ksiądz z Sobina idzie.
  2. Podziękowanie za posprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejszą niedzielę.