admin_parafiasobin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Nowej Wsi Lubińskiej rozpocznie się o godz. 10:30 przy grocie. Bardzo dziękuje rodzicom za Komunijny Dar Ołtarza, w postaci ufundowanego naczynia do przechowywania Wody Święconej, które od Wielkanocy jest używane jest w kościele w Nowej Wsi Lubińskiej.

W najbliższym tygodniu dzieci komunijne przeżywają swój Biały Tydzień. Zapraszam codziennie od wtorku do piątku do udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie.

W przyszłą niedzielę Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w Nowej Wsi Lubińskiej o godz. 10:30. Spowiedź Święta dla dzieci rocznicowych i ich rodzin w sobotę o godz. 16:00. Osoby, które nie będą mogły przystąpić do spowiedzi w sobotę, zapraszam już w piątek godz. 19:30 do Sobina.

Trwa maryjny miesiąc maj. Litania loretańska ku czci NMP po każdej Mszy św. w dni powszednie. Przy odpowiedniej pogodzie – jak każdego roku – będziemy śpiewać litanię przy grocie maryjnej przed kościołem. Zapraszam do wspólnej modlitwy maryjnej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sobinie odbywa się w każdą niedzielę popołudniu aż do godz. 18:00. Zachęcam do prywatnej modlitwy podczas nawiedzin kościoła parafialnego w niedzielne popołudnia.

W Sobinie próba dla dzieci przeżywających Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek, 20 maja br. o godz. 19:00.

W prasie katolickiej: Chrystus w Unii Europejskiej. Jakby Boga nie było to w Tygodniku Niedziela refleksje przed wyborami do europarlamentu i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: Na ile wybory polityczne mają wpływ na obecność chrześcijaństwa w Europie? Po co Bogu człowiek? to w Gościu Niedzielnym ciekawe rozważanie paradoksu stworzenia, że „Człowiek ma znaczenie dla Boga gdy Bóg nie ma znaczenia dla człowieka”. Zachęcam do nabywania i czytania katolickiej prasy, przez co dbamy o odpowiedni poziom naszej religijnej wiedzy!

Na stoliku z gazetami znalazły się także niewielkie książeczki pt. Pierwsza Pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny – nowość wydawnictwa Rafael, która ukazała się z okazji przypadającej za kilka dni 40 rocznicy historycznie przełomowej pielgrzymki papieża do Polski. Zachęcam do lektury i powrotu do nauki pozostawionej nam przez św. Jana Pawła II.

Podziękowanie za posprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejszą niedzielę.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE 06 V – 12 V – 19 V 2019

Kinga LEŃCZUK, zam. Sobin i Dominik Bajcar zam. Lubin